Nákladní set pro přepravu automobilů

Dnešní novinka mě velmi mile překvapila. Jedná se o nákladní set lokomotivy a vozů určených pro přepravu automobilů, a to už včetně nákladu.

Výrobcem setu není nikdo z renomovaných výrobců, nýbrž čínsko-vietnamská firma Pi-Chi-Fug. O to větší překvapení je tedy výsledek, kterým je souprava obsahující lokomotivu a tři autovozy včetně tří automobilů. Jelikož souprava obsahuje některé inovace v TT dosud nevídané, přišlo mi vhod o nich povědět více…

Pojďme se podívat nejdříve na samotné vozy. Jedná se o tři vozy, každý s nákladem jednoho automobilu. Všechny vozy jsou shodné až na odlišné barevné řešení.

Vůz je proveden do detailů.

Nechybí ani důmyslné uchycení automobilu na vůz.

Pojezd je kvalitní a díky malému rozvoru jsou jízdní vlastnosti i v ostrých obloucích dobré. Jediné, co bych vytkl, jsou dvojkolí, která doporučuji vyměnit za soustružená.

Výborným nápadem je řešení spřahování přes magnetické spřáhlo.

To umožňuje spojení vozů doslova nárazník na nárazník a oproti ostatním výrobcům tak vypadají vozy mnohem lépe.

Pro náročnější bych přesto možná doporučil instalaci kinematik, neboť v ostrých obloucích a terénních zlomech může docházet k rozpojování delších souprav.

Pojďme se teď podívat na lokomotivu. Perfekcionisty jistě nepotěší, že přední spřáhlo není vyjímatelné a nahraditelné celistvým pluhem.

Zato budka je provedena velmi detailně.

Každý jistě pozná, že se jedná o červenou variantu BR18 a jde tedy o přímou konkurenci modelu Roco. Tento model si se svým konkurentem nemá co vyčítat a volba výrobce se tak stává těžkým oříškem.

Propracovanost detailů na kotli je famózní včetně elegantního komínu. Co se týče jízdních vlastností, tak ty jsou velmi dobré. Lokomotiva má vysokou tažnou sílu i ve stoupání. Jedinou nevýhodou je, že se zřejmě nevejde milovníkům digitálu dekodér, neboť v kabině na něj není dostatek místa. Naopak překvapí provedení osvětlení, které funguje automaticky a nutno říci, že velmi spolehlivě.

Poslední vychytávkou již tak bohatého setu jsou automobily. Ty umožňují taktéž spojení na krátko, což se hodí v hustém městském provozu nebo při potřebě přepravy většího počtu cestujících.

Automobily jsou opět provedeny do všech detailů. Proporce jsou shodné s originálními předlohami a je možno je zaparkovat například vedle vozů od Herpy.

Velmi milým detailem je, že každý automobil je vyveden v jiné barvě a jiném provedení karoserie (zelený jako pick-up, žlutý jako kupé a červený jako hatchback). Automobilům se samozřejmě točí kolečka a je tak možno je provozovat i samostatně, případní zájemci jistě dokáží instalovat Faller Car System, pro který bude po lehkém vyfrézování dostatek místa uvnitř automobilu.

Co říci na závěr. Tento set se pro mě stal jistě největším překvapením letošních vánoc. Je to ideální souprava pro takové to naše kobercové ježdění. Uchvacující je úroveň detailů, propracovanost i povrchová úprava. Zároveň velmi oceňuji modulárnost, kdy se dají vozy provozovat prázdné i ložené. Myslím, že výrobci jako Tillig a Kuehn mají nového konkurenta. Už se můžeme těšit leda na Brejlovce od tohoto výrobce, který bude mít jistě vše, po čem český modelář touží…

19 komentářů: „Nákladní set pro přepravu automobilů

 • 31. 12. 2010 (0:15)
  Trvalý odkaz

  Moc pěkné VoVo, ta recenze se povedla na jedničku:-D. Jen bych doplnil některé nepřesnosti které máš v článku. Firma Pi-Chi-Fug není nerenomovaná značka, naopak, například v sortimentu oblečení nebo obuvnictví vede. Také v airsoftové branži (pro neposkvrněné se jedná o trochu lepší kuličkovky) nejsou neznámou. V modelařině se však asi opravdu objevují poprvé:-).
  Pár věcí bych těm „dokonalým“ modelům stejně vytkl. Zdá se mi že vozy jsou po vzoru BTTB opět zkrácené a nedosahují své originální délky, i když asi to bude daň za malý rozvoz a dobré jízdní vlastnosti. Také detaily na kotly lokomotivy mi přijdou poněkud chudé, spíše asi vyřezávané spolu s kotlem než extra dosazované což u mě bohužel model dost sráží. Také absence NEM konektoru pro digi mi vadí, ale to jsou asi jediné vady:-).
  Závěrem tedy nezbývá než se zeptat v které jejich pobočce se dá tento model koupit a také pochopitelně na jeho cenu?

 • 31. 12. 2010 (0:19)
  Trvalý odkaz

  Hodně nášlápnutá novinka a co jsem slyšel, tak to není vyráběno na žádné „ztracené“ formě. Možná bych uvítal čelní osvětlení a také možnost instalci DDO ( dubové dálkové ovládání ). Také by mně zajímala cena na českém černém trhu.
  PF 2011 Zdeněk

 • 31. 12. 2010 (3:01)
  Trvalý odkaz

  Já bych to spíš viděl na dálkové ovládání typu P-1000 (provázek 1000mm)…

 • 31. 12. 2010 (8:36)
  Trvalý odkaz

  Tak to jste mne naprosto dorazili… Každý ráno koukám a těšim se na nový článek, ale tohle je masakr… Díky za příjemné pracovní ráno… PF 2011

 • 31. 12. 2010 (10:00)
  Trvalý odkaz

  No tak tato novinka se mi opravdu líbí :-).Nejsem zas takový detailista,digitál neprovozuji a tak je to pro mě akorátní set :-),navíc příjemně zpracovaný.Je to navíc set,který má spoustu možností a dá se využít různě.Takže u mě jednoznačně palec nahoru a začínám dost uvažovat o koupi tohoto setu.
  Na závěr se tedy zeptám:Jaká je,prosím cena?
  Tento set mě opravdu potěšil,krásná novinka a je vidět že se Čína snaží a její výrobky konečně začínají konkurovat těm evropským!!!
  😛

 • 31. 12. 2010 (10:07)
  Trvalý odkaz

  Tak tato recenze je parádní. 😀
  Tento set jsem také dostal asi přes čtyřmi lety a stále je nasazen v čele nákladních vlaků. Ale musím ti oponovat. Dekodér se vešel! Je uschován v kotli, ale jeho instalace si žádala trochu hrubého násilí s frézkou a následnou retuš barvy a patiny. Musím podotknou, že se tam opravdu nenalézá žádný konektor a musíme použít dekodér na drátkách.
  Jinak detailnost soupravy je na celkem slušné úrovni. A mile potěší i to, že autíčka jsou v ceně. PF 2011

 • 31. 12. 2010 (10:19)
  Trvalý odkaz

  Velmi zajímavá recneze , tento set si musím nechat pořídit k narozeninám . A jídzní vlastnosti jsou jaké ? Připojka na dekodér je nebo chybí ? Osvětlení je nebo ne ? A motor pětipol ?

 • 31. 12. 2010 (10:38)
  Trvalý odkaz

  749.121-0 : Jízdní vlastnosti se podle mého vyrovnají většině modelů BTTB. Teď budu citovat z článku: „Naopak překvapí provedení osvětlení, které funguje automaticky a nutno říci, že velmi spolehlivě.“ Tudíž osvětlení to má. A jak jsem psal před chvílí přípojka na dekoder není. V motorech se nevyznám to ti upřesní třeba VoVo. 😀

 • 31. 12. 2010 (11:08)
  Trvalý odkaz

  Mě teda zaujal aerodynamický komín. Určitě zlepšuje obtékání vzduchu, tudíž zvyšuje TOP SPEED celé soupravy… velice zajímavá koncepce 😀

 • 31. 12. 2010 (11:40)
  Trvalý odkaz

  Ale ten Heusingerův rozvod na mašině, ten vypadá jako skutečný!

  PF 2011 kolegové!

 • 1. 1. 2011 (12:07)
  Trvalý odkaz

  Není toto pro tebe moc velké měřítko? 😉 😀

 • 1. 1. 2011 (22:21)
  Trvalý odkaz

  Přátelé, jak to čtu, souprava je zdá se letitá, a proto si přímo říká o patinu. Myslím, že přírodní barvy Hamé (nezaměňovat s Leo Expresem prosím), Tvaroháček a Nutrilon budou na povrchu skvěle držet. Těším se na pokračování.

  Všem kolegům modelářům přeju dostatek času, financí a porozumění partnerek pro naše Pi-Cho-Winy!

 • 8. 1. 2011 (23:30)
  Trvalý odkaz

  Tak třeba si to VoVo upraví do laku Carga. Aspoň by měl pěkný článek na 1.4. 😀

 • 9. 1. 2011 (15:32)
  Trvalý odkaz

  Moc pěkné, jen víc novinek pro naše sbírky.

 • 11. 1. 2011 (17:04)
  Trvalý odkaz

  Pěkná recenze, velkem mě pobavila 🙂
  Mimochodem já jsem Airsofták ovšem o značce Pi-Chi-Fug sem nikdy neslyšel 😀

 • 12. 1. 2011 (21:27)
  Trvalý odkaz

  To bolo celkom pekné, akurát sa čínsky výrobca trochu „sekol“. Tento vláčik bude mať veľké problémy prejsť drevenými kolajnicami v oblúku pri veľmi malých polomeroch, tie čo má môj syn doma, by asi nezvládol 😀 😀

 • 28. 1. 2011 (22:55)
  Trvalý odkaz

  moc pekne,jen jsem se nikde nedocetl,o jakou se jedna epochu:-)
  jinak to vypada na silnou konkurenci,roco a spol. se budou muset ohanet,aby nezkrachovaly:-)

 • 31. 10. 2014 (14:38)
  Trvalý odkaz

  Nejhezčí model na těchto stránkách!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..