Kdo jsme a co děláme

Pro kontakt můžete využít adresu “vovo zavináč(@) mojett.cz”. Pokud si přejete kontaktovat jednotlivé autory článků, Váš dotaz bude přeposlán. Návštěvní kniha byla uzavřena z důvodu plánované technické odstávky. Nadále můžete využívat komentáře pod články.

Všechny články se na úvodní stránce zobrazují v pořadí, ve kterém byly zveřejněny. Novější články předpokládají, že již máte přečtené starší příspěvky, ve kterých je obsažena nějaká “finta” nebo ukázána část stavby – v nových článcích je tato činnost přeskočena a nemusí na ní být ani upozorňováno, neboť je považována za samozřejmou. Filtrování příspěvků na jednotlivé obory (Stavba vozidel, Doplňky atd) se provádí výběrem rubriky v pravé části webu. Ke každému článku je možno zanechat komentář, k dispozici je i návštěvní kniha. Do komentářů můžete vkládat příspěvky týkající se jednotlivých článků, do návštěvní knihy globální témata, ať je tu pořádek 🙂 Pokud odešlete komentář, který se nezobrazí, zřejmě ho vyhodnotil systém jako spam a zařadil k ručnímu schválení. V takovém případě se příspěvek objeví na webu co nejdříve, není potřeba psát ho znovu. Pokud by se přesto neobjevil, upozorněte na tuto skutečnost prosím do mailu nebo návštěvní knihy.

VŠECHNY ZDE UMÍSTĚNÉ MATERIÁLY (AŤ UŽ TEXTOVÉ ČI OBRAZOVÉ) JSOU VLASTNICTVÍM AUTORŮ A JEJICH NEPOVOLENÉ ŠÍŘENÍ ČI KOPÍROVÁNÍ JE ZAKÁZÁNO! V případě nerespektování budou podniknuty příslušné kroky k zamezení plagiátorství!

Tento web vznikl na popud ostatních modelářských webů, které rozšiřovaly vědomí o stavbě modelů. Cílem bylo podělit se s vlastními poznatky z různých koutů modelařiny. V roce 2008 jsme spustili první web, který vydržel fungovat asi půl roku.

stary_web

Na podzim roku 2008 jsme pořídili CZ doménu a změnili redakční systém na WordPress. Ten umožňuje mnohem lepší práci s obsahem a i díky tomu je možné, aby na web přispíval kdokoliv, kdo má zájem. Podařilo se nám tak vybudovat komunitu čtenářů, ale i přispivatelů, a z webu postupně vypracovat místo všeobecné výměny znalostí a zkušeností pro modeláře všech měřítek.

mojett.cz

Na začátku roku 2014 došlo k zprovoznění e-shopu, určenému k prodeji drobného modelářského materiálu a stavebnic nejen vlastní produkce. Na sklonku roku 2015 už e-shop čítal přes 350 položek různých výrobců se zaměřením především na modeláře – tedy stavebnice železničních a silničních vozidel, vlastní stavebnice autobusů, doplňky kolejiště a krajiny, a to nejen v měřítku TT.

web201510

Během let 2015 a 2016 probíhaly postupně dílčí grafické úpravy webu, nové logo a další drobnosti. Zelená se stala napevno naší součástí.

2016-06-15 00_27_19-MojeTT

V roce 20201 jsme opustili původní šablonu a přešli na novou podle současných standardů. Poslední snímek “starého” e-shopu.

Snaha byla, aby nový web vypadal co nejvíc podobný tomu starému, což se povedlo a přitom se velmi zlepšila kompatibilita a výkon nejen pro čtenáře, ale i pro správce.

Do budoucna chceme pokračovat v tom, co děláme. Chceme ukazovat nové pracovní postupy, nové tipy a triky, nové stavebnice a rozšiřovat tak povědomí a dodávat odvahu všem, kteří se chtějí pustit do stavby vlastních modelů.

Výměna ikon je možná pouze po předchozí dohodě. V opačném případě není zaručeno, že bude umístění ikony na vašem webu opětováno. Výměna odkazů do sekce Odkazy už možná není. V této sekci jsou pouze oblíbené a prověřené weby, které stojí za shlédnutí (ať už modelářské, či modelářských obchodů, výrobců a s modelářstvím souvisejících stránek).

Pokud byste se chtěli podělit s ostatními o své výtvory a nemáte svůj web nebo prostor kde se prezentovat, je tu možnost uveřejnění vašeho článku (samozřejmě že zdarma 🙂 ) zde na webu mezi ostatní články, samozřejmě s vaším jménem a vším, co budete chtít. Místa je tu dost a čím víc věcí tu bude, tím více to ocení návštěvníci. Systém je v tomto ohledu velmi přívětivý pro nově příchozí “redaktory”, proto není problém se přes mail domluvit! Pokud byste měli zajímavé produkty, které byste chtěli nabídnout ostatním, ozvěte se a můžeme se domluvit i na spolupráci přes e-shop.

Na závěr

Děkuji (i za ostatní autory článků) všem, kteří sem zavítají ať už jednou, či pravidelně. Těší nás každá zpětná odezva a děkujeme nejen za ty pozitivní, ale i za výtky a náměty na zlepšení. Budeme se snažit to tu nadále rozšiřovat a vylepšovat 🙂 A já osobně děkuji velmi všem, kteří se podílí na tvorbě obsahu webu, protože bez vás by to tu nebylo takové! DÍKY!

VoVo – admin & vlastník stránek