Recenze

Vitrína – levně a rychle

100_91381Kolegům, kteří mají možnost si doma vytvořit alespoň provizorní vitrínu, jsem dlouhou dobu záviděl. Jednoho dne se však situace začala stávat neúnosnou, a s přibývajícími chloubami nebylo kde se chlubit. Původní místo na skříňce bylo zaplněno k prasknutí a další úložný prostor byl krabice, což mi bylo líto.

Při procházení internetem jsem úplnou náhodou narazil na vitrínu Herpa pro automobily velikosti H0. Říkal jsem si, že auto na H0 bude určitě větší než vlak na TT, a tak jsem si jí objednal. Za cenu cca 340 Kč mi to určitě ušetří spoustu práce a starostí. Nemám doma tolik vhodného materiálu na stavbu vlastní vitríny, kde bych se jen těžko dostal na nulovou cenu (nutno řešit zasklení, uchycení atd). Navíc čas strávený stavbou vitríny se dá věnovat stavbě samotné “náplně” do vitríny 🙂 Objednat se dá na modeltrain.cz v sekci hobby, jinde jsem jí u nás nenašel.

Je to vpodstatě jen kus plastu, ale svůj účel to splní. Prodávají se dvě varianty, hnědá a bílá. Já si pro zvýraznění modelů vybral bílou, v hnědé by zřejmě hnědé vagóny dost zanikly. U zadní stěny jsou vylisované cca 2cm vysoké “schůdky”, které umožňují zarovnání modelů do jedné roviny bez připlácnutí na zadní stěnu.

100_9138

Bílý plast je základ vitríny, přes který se “nasadí” průhledná část stejného tvaru. K vitríně byla přiložená i samolepka Herpa do levého horního rohu, já samolepku lepit nebudu, nemám rád přeplácané věci. Alespoň že nebyla nalepená už z výroby.

100_9147

Uchycení se provádí dvěma otvory pro zavěšení na stěnu, takže kladívko, skobičky a jdeme zatloukat. No nakonec to dopadlo dobře a i docela rovně na první pokus 🙂 Do vitríny se vejdou v pohodě i flexi koleje.

100_9152

Teď už jen naplnit vitrínku vagóny. Vejde se tam toho opravdu hodně, popravdě jsem jí čekal o dost menší.

100_9161

A přiklopit průhledné “zasklení”. Při manipulaci je potřeba trochu opatrnosti, vitrína má trochu tendenci se kroutit, tak aby se vagónky nevysypaly na zem.

100_9176

A jdu se kochat, vejde se tam toho opravdu dost. Sice je to jen kus plastu, ale za tu cenu to předčilo moje očekávání. A je to bez práce…

100_4963

8 komentářů: „Vitrína – levně a rychle

 • Dobrý večer..
  Mám na Vás drobnou otázku..:-) Koukala jsem na tu bomba vitrínu a pak i na stránky, které uvádíte jako možné k její koupi.. Našla jsem tam jednu jedinou a to ještě asi i dost malou a navíc skoro jednou tak drahou..

  Byl byste prosím tak hodný a napsal mi rozměry té vaší?? A byl byste ještě hodnější a jukl na ty stránky na tu, co jsem tam našla já a napsal mi, o kolik je t větší?? Chtěla bych jí pro manžela a bojím se, že koupím špatně a že se tam nebude nic moc vejít..

  Moc děkuju a přeju hezký večer

  Katka

 • Po ročním používání můžu ještě k vitríně dodat, že není vhodná na těžší záležitosti, především lokomotivy, z nichž některé moje kusy mají přes 200 gramů. Takové je potřeba skladovat na krajích přihrádek, protože uprostřed se plast silně prohýbá. V koutech se naopak propadá “sám od sebe” takže lokomotivy nesedí rovně ale vypadají, jako by jely z kopce. Celkově tedy hodně muziky za málo peněz, ale zároveň dostanete za peníze jen to, co si zaplatíte.

 • No to by byl tak leda kyklop v Nku 🙂 Byl to odlitek Baafxu ale už jsem ho prodal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Samozřejmě, že nějaké základní cookies soubory používáme (třeba pro pamatování uživatelského jména u komentářů, nebo pro zachování zboží v košíku) a EU chce, abyste to věděli.    Více    Jak vypnout
OK